15 marca 2016

Cennik tekstów

Każdy copywriter cennik opiera na pewnych przesłankach i motywach. Każdy też wie, że jego cennik jest bardzo elastyczny. Podlega negocjacjom. Stanowi jedynie punkt wyjścia do dyskusji i faktycznej wyceny.

W sytuacjach indywidualnych ceny mogą podlegać negocjacjom. Niezależnie od wybranego typu, wszystkie teksty przygotowuję z najwyższą starannością. W razie problemów lub niejasności, zapraszam do kontaktu, wspólnie wybierzemy najlepszy typ i rodzaj tekstów do opracowania.

Opisy produktów

 • opisy produktów zwykłe 15zł/1000zzs*

Jest to opis wykonywany na bazie zdjęć i kilku informacji. Stosowany jest język korzyści, opis jest emocjonalny i przemawiający. Opis nie wymaga przygotowań branżowych (np. meble, proste sprzęty kuchenne)

 • opisy produktów specjalistyczne 20zł/1000zzs

Wymagają wiedzy branżowej (np. urządzenia budowlane, czyszczące, sprzęty medyczne, produkty bankowe, finansowe, elektroniczne). Również wykonywane są przy zastosowaniu języka korzyści.

 • opisy produktów perswazyjne 25zł/1000zzs

Stosowane w sklepach internetowych i aukcjach. Przemawiające, działające na wyobraźnię.To już nie jest tylko język korzyści, ale „wezwanie do działania”.

————–

Teksty

 • artykuły tematyczne 25zł/1000zzs

Są to teksty merytoryczne, wymagające researchu. Opierają się na rzetelnej wiedzy i podstawach. Nie są to teksty bazujące na wiedzy potocznej. Każdy artykuł tematyczny jest starannie przygotowywany i opracowywany

 • artykuły na blogi od 30zł/1000zzs

Artykuły na blogi to teksty merytoryczne, przygotowane w oparciu o różnorodne materiały i źródła. Teksty profesjonalne. Uwzględniają zasady seo (słowa kluczowe w treści, ilość nagłówków, długość tekstu itp). Są poprawnie zredagowane i sformułowane.

 • teksty specjalistyczne 50zł/1000zzs

Teksty eksperckie. Wymagające wiedzy na poziomie znacznie wyższym niż podstawowy. Oparte na rzetelnym i starannym researchu, gruntownej weryfikacji źródeł i precyzyjnym przygotowaniu. Teksty, z których można czerpać wiedzę.

 • teksty na strony www od 35zł/1000zzs (zależnie od charakteru tekstu – do uzgodnienia indywidualnie)

Teksty na stronę klienta. Przygotowanie oferty firmy, jej opis, prezentacja, strona “o mnie”. Teksty zgodne nie tylko z SEO, ale przede wszystkim marketingowe i sprzedażowe, które mają za zadanie działać na wyobraźnię klienta.

—–

Blogi

 • opieka nad Twoim blogiem od 200zł miesięcznie do uzgodnienia (zależnie od ilości weryfikowanych tekstów, ich długości i częstotliwości pracy)

Ty piszesz, przelewasz swoje myśli, serce i pasje na klawiaturę, a ja pomagam w ich pozycjonowaniu. Ty ustalasz tematy, piszesz o tym co Tobie jest bliskie, co czujesz, ja układam to w ramy SEO. W ramach opieki i pomocy przy blogu, pomagam w dobieraniu słów kluczowych, formatowaniu tekstu i podpisywaniu zdjęć, tak by wszystko było przyjazne wyszukiwarkom. Jednocześnie monitoruję zmiany zachodzące w pozycjonowaniu i podpowiadam posunięcia, które będą odpowiadały tym zmianom.

—–

Social Media

 • Opieka nad Twoim FP na Facebook od 250zł miesięcznie (cena do uzgodnienia, zależnie od ilości postów, ilości grafik, wielkości fp i częstotliwości pracy)

Kompleksowa i profesjonalna obsługa FP. Tworzenie grafik, przygotowywanie notatek, wydarzeń, postów, zapraszanie fanów, zwiększanie zasięgów, aktywizacja fanów.

*zzs oznacza „znaków ze spacjami” znormalizowana forma rozliczeń ułatwiająca komunikację i porozumienie

KSIĘGA KOMUNIKACJI MARKI

Niezwykle istotnym narzędziem budowania wizerunku marki jest jej Księga Komunikacji (analogiczna do Księgi Znaku, którą opracowuje grafik podczas przygotowywania logo).

W ramach współpracy, oferuję przygotowanie Księgi Komunikacji dostosowanej do specyfiki i charakteru branży, w której działa dana firma, dostosowanej do jej klienta docelowego oraz kanałów komunikacyjnych, w których firma chce opowiadać o swojej ofercie i działalności.

Co zyskujesz?

 • gruntowną analizę klienta docelowego (persony);
 • dostosowany styl komunikacji do klienta docelowego;
 • styl dostosowany do kanałów komunikacji;
 • gotowe wytyczne dla agencji marketingowych i komunikacyjnych, które prowadzą kampanie reklamowe;
 • gotowe wytyczne dla copywriterów, którzy będą przygotowywali teksty na stronę www, ulotki i inne materiały;
 • spójny i harmonijny styl komunikacji, który prezentuje firmę, jako profesjonalistę w branży, buduje pozytywny wizerunek, budzi zaufanie i sympatię odbiorców poprzez język, który jest do nich dostosowany.

Koszt opracowania Księgi zaczyna się od 400 zł (wpływ na cenę ma to, czy persony są już opracowane, czy opracowane są segmenty klientów, czy został zidentyfikowany “idealny odbiorca”).

Przy ustalaniu ostatecznej wyceny zaprezentuję czynniki, które wpłynęły na zaproponowaną przeze mnie stawkę.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą, ale nie masz pewności, czy to dla Ciebie?

Zadaj pytanie, napisz, rozwiej swoje wątpliwości. Wszystkie kwestie możemy przedyskutować. Wystarczy, że zostawisz zapytanie za pośrednictwem Formularza Kontaktu lub drogą mailową: kontakt@www.sferacopywritera.pl

%d bloggers like this: