Ktokolwiek widział, ten wie!

Kolejna odsłona cyklu, w którym polecam wartościowe materiały do czytania, śledzenia i studiowania. Co najważniejsze, to są to treści, z których naprawdę wiele można wynieść dla siebie, podnieść jakość swojej pracy i zdobyć konkretne umiejętności.

Książki

Na początek książki. Nieustannie polecam książkę Ewy Szczepaniak „Sztuka projektowania tekstów”. Kto jeszcze jej nie ma to zachęcam do zajrzenia na stronę wydawnictwa OnePress. Szybko, szybko, bo warto 🙂

W temacie książek, polecam serdecznie Narratologie Pawła Tkaczyka. Choć ukazała się już daaaaawno, to nieustannie robi na mnie ogromne wrażenie.

Artykuły

W wakacyjnym numerze Nowej Sprzedaży (z 2017 roku, ale tematy nadal aktualne) ukazał się artykuł Pauliny Skrzypczak i Tomasza Wierzbickiego „Jak mądrze połączyć sprzedaż na Facebooku z innymi kanałami”. Tekst niezwykle wartościowy dla wszystkich, którzy zajmują się sprzedaż online produktów swoich lub swoich klientów. Ciekawe przykłady i porady, które wdrożyć można w zasadzie od ręki.

W tym też numerze ukazał się artykuł Magdaleny Daniłoś „Jak wykorzystać moc wideo by zwiększyć sprzedaż w social mediach”. Przyznam szczerze, że wideo jest dla mnie ciągle daleką przyszłością. Jakoś się w tym nie widzę, choć pierwsze kroki mam już za sobą, a próby te spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Stresuje mnie to i spina. Zdecydowanie wolę przekazywać swoje myśli słowem pisanym. Niemniej doceniam wartość wideo i nie zarzekam się, że nigdy tego nie spróbuję. Sam artykuł jest bardzo przydatny, pokazuje praktyczne rozwiązania, daje przydatne wskazówki i podpowiedzi i systematyzuje wiedzę, jaką się już, na temat wideo, ma. Warto.

Blogi

I na koniec blogi. Oczywistą oczywistością 😉 jest blog Artura Jabłońskiego. Polecam. Nie sugeruję żadnego z artykułów, bo dziś po prostu chcę zaprosić do samego bloga. Warto go odwiedzać, warto śledzić, warto poczytywać. Dużo „mięsa”, które podane jest w smacznej formie.

Zapraszam również na blog Senuto. To miejsce, w którym znaleźć można naprawdę merytoryczne artykuły i wartościowe treści, pisane przez ludzi, którzy wiedzą, co robią i co piszą.

Tych, którzy chcieliby rozwinąć swoją kreatywność, zapraszam do zapoznania się z e-bookiem mojego autorstwa. Jest to książka „Jak napisać opowieść w 8 dni„. Oczywiście, to tylko swego rodzaju szablon. To osiem lekcji, na temat tego, w jaki sposób wykreować bohaterów i pokierować ich losami. To, co wypełni Waszą opowieść, to wyłącznie Wasza fantazja i zajmie pewnie więcej czasu niż osiem dni 😉 Jeden dzień to jedna lekcja. W e-booku znajdują się przykłady, pomysły, zadania i ćwiczenia, które powinny pomóc, w popchnięciu Twojej opowieści do przodu. A jeżeli nie zamierzasz pisać własnej książki, to e-book pomoże Ci rozwinąć wyobraźnię, kreatywność i pomysłowość, które możesz wykorzystać przy tworzeniu tekstów dla swoich klientów.

Na dziś to tyle 🙂 Zapraszam do kolejnego zestawienia już za miesiąc 🙂

Sfera Copywritera
Latest posts by Sfera Copywritera (see all)

4 thoughts on “Ktokolwiek widział, ten wie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *