Strategia komunikacji w social mediach

Książka Norberta Oruby pt. Strategia komunikacji w social mediach to świetny poradnik dla każdego, kto chce wypromować swoją markę w mediach społecznościowych. Z jednej strony wiele wiedzy porządkuje, układa i uzupełnia, a z drugiej (dla początkujących) stanowi świetną podstawę do rozpoczynania jakichkolwiek działań.

Jest logicznie ułożona i zaprojektowana. Krok po kroku prowadzi przez poszczególne etapy tworzenia i wdrażania strategii. Zawiera treści nie tylko merytoryczne (mega ważne), ale również motywacyjne. Dzięki temu otrzymujesz narzędzie do skutecznego działania w socialach i pozytywnego kopa, by z tego narzędzia skorzystać.

Jeszcze słowem wstępu – książka ma mały format i jest stosunkowo krótka. I w tym poręcznym formacie znajduje się bardzo wiele treści, co jest kolejną zaletą. Nie ma lania wody, przydługich wstępów i nadmiaru słów bez konkretnej treści. Każdy rozdział coś wnosi i w każdym coś można dla siebie znaleźć.

Krok po kroku do sukcesu

Pierwszy rozdział pomaga zrozumieć Ci Twoją markę i rolę jej obecności w social mediach. Po co tam być? Jak to robić i co możesz uzyskać. Daje spojrzenie z bliska. Pomaga w oznaczeniu punktu, w którym jesteś i określeniu tego, do którego chcesz dotrzeć.

Pokazuje, w jakim aspekcie przyjrzeć się konkurencji i co dobrego można z tego wynieść. Dziś media społecznościowe są zatłoczone. Przeanalizowanie konkurencji może Ci pomóc w odnalezieniu tego obszaru, który jest jeszcze zaniedbany, a który może sprawić, że się wyróżnisz.

Kolejne rozdziały poruszają tematykę wyboru platformy społecznościowej do działań, samego tworzenia i budowania społeczności wokół marki.

Dodatkową zaletą jest język książki. Prosty, zrozumiały, bez nadęcia. Autor prowadzi (prawie za rączkę) przez meandry mediów społecznościowych. Oswaja je i przybliża, co sprawia, że stają się o wiele sympatyczniejsze (i do ogarnięcia). Do tego lista narzędzi do analizy konkurencji, własnych działań i innych aspektów aktywności podnosi jej wartość i sprawia, że książka jest świetnym źródłem wiedzy. W każdej chwili można po nią sięgnąć i znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *