Gdzie szukać zleceń cz. 6 – useme

Zlecenia dla copywriterów można pozyskiwać z różnych źródeł. To gwarancja płynności pracy, a co za tym idzie, również płynności finansowej. W moim regularnym już cyklu przedstawiam kolejną platformę, która może w tym nieco dopomóc. Oczywiście, bez własnej aktywności i tak nic się nie zdziała i nic się nie osiągnie. Jeżeli jednak można zebrać miejsca, w których publikowane są ogłoszenia, to samodzielne działanie staje się znacznie prostsze. Dziś platforma useme.

O useme

Platforma jest bardzo prosta, ciekawa, czytelna i intuicyjna. Wiele wyjaśnień więc nie potrzeba. Warto jednak nieco się z nią zapoznać, żeby oszczędzić czas na niepotrzebnych poszukiwaniach.

copywriter zlecenia może znaleźć na useme
Portal useme

Rozpoczęcie przygody z platformą poprzedza rejestracja. Trzeba podać swoje najważniejsze dane i zarejestrować użytkownika. Żeby móc brać udział w składaniu swoich ofert na zlecenia, trzeba podać nie tylko imię i adres mailowy, ale również informacje niezbędne do rozliczenia. Platforma daje możliwość wystawiania faktur za jej pośrednictwem – nawet gdy użytkownik nie ma własnej działalności gospodarczej. System pobiera za to prowizję, ale przy dużych zleceniach jest to i tak bardzo pomocne, szczególnie, że duże firmy, czy agencje, wymagają bardzo często faktury. Dane gromadzą się w bazie platformy i wykorzystywane wyłącznie na wyraźne zlecenie użytkownika. Przed złożeniem pierwszej oferty trzeba jeszcze uzupełnić swoje portfolio. Klient może je zobaczyć po złożeniu przez Ciebie oferty, natomiast sam panel zgłaszania daje duże pole manewru i możliwość wprowadzenia swoich własnych informacji, w których można zawrzeć sprecyzowany, pod dane ogłoszenie, dorobek. Ogłoszenie jest widoczne jedynie dla zleceniodawcy. Pozostali uczestniczący w ofertowaniu widzą wyłącznie swoje zdjęcia i nazwy profilowe. Treści ani wyceny nie widać. Ma to swój urok, ponieważ nie ma rywalizacji za pomocą ceny. Trudno bowiem zejść poniżej konkurencji, nie wiedząc jaka jest jej oferta.

Panel użytkownika

Panel użytkownika pozwala sprecyzować pewne ustawienia osobiste, daje możliwość zarządzania profilem oraz samodzielnego poszukiwania pracy.

Zlecenia dla copywriterów na useme
Zlecenia dla copywriterów

Na screenie widoczne są wszystkie zakładki. “Moje konto” to dane osobiste. “Znajdź wykonawcę” jest dostępne, ponieważ można jednocześnie być zleceniodawcą i wykonawcą. Jest to możliwe. “Znajdź pracę” to zakładka, która jest właśnie wyświetlona, ale o niej więcej za chwilę. Dalej mamy “dodaj zlecenie“, to dla zleceniodawców. “Wystaw fakturę bez firmy” to właśnie specjalność useme, które ułatwia freelancerom rozliczanie na fakturę bez własnej działalności gospodarczej. Platforma wystawia różnego rodzaju faktury, łącznie z międzynarodowymi. Nieco wyżej widać zakładkę “wiadomości” i “powiadomienia“. “Wiadomości” to korespondencja prywatna, która jest możliwa między zleceniodawcą i oferującym po złożeniu oferty. “Powiadomienia” to informacja o nowych zleceniach w wybranych wcześniej kategoriach. Kategorie są na screenie wyświetlone. Wybieramy interesujące zlecenie, czytamy jego opis i składamy ofertę.

Ofertowanie na zlecenia dla copywriterów

Składanie oferty jest bardzo proste, łatwe i przyjemne. Wystarczy wprowadzić kilka danych i kliknąć “złóż ofertę“, w ten sposób oferta zostaje wysłana, a nam pozostaje czekać.

Składanie oferty na zlecenie
Składanie oferty na zlecenie

Na powyższym screenie widać pola, które trzeba uzupełnić. Pierwsze jest moim zdaniem najważniejsze. Pozwala na interesujące zareklamowanie swojej oferty i zachęcenie klienta do współpracy. Liczba znaków nie jest limitowana, można więc bardzo dokładnie i precyzyjnie opisać to, co chcemy w ramach zlecenia zrobić. Pozostałe rubryki dają mniej dowolności w wypełnianiu. Każda jest też doskonale opisana.

Następny screen to druga część tej strony.

Składanie oferty do zlecenia
Składanie oferty do zlecenia

Jak widać, wszystko jest wyjaśnione, a każda rubryka jest opatrzona odpowiednim komentarzem.

Warto dodać, że po pojawieniu się nowego zlecenia w obserwowanych kategoriach, informacja taka przychodzi na maila. Wystarczy więc sprawdzać swoją skrzynkę pocztową, żeby być na bieżąco, nie trzeba nieustannie strony odwiedzać.

Podsumowując, jest to dobre i bardzo praktyczne narzędzie do pozyskiwania zleceń. Nie daje gwarancji ich pozyskania, nie są one z automatu przydzielane, ale mogą być zdecydowanie lepiej płatne. Zleceniodawcy często nie określają swojego budżetu, zostawiając go do negocjacji. Jeżeli uda się zleceniodawcę przekonać do swoich usług i swojej ceny można zyskać naprawdę fajne zadania do wykonania. Czego wszystkim życzę!

Możesz jednak być tym, którego tam szukają. Weź udział w szkoleniu “Jak zostać copywriterem” i stań się najbardziej pożądanym copywriterem na rynku!

2 thoughts on “Gdzie szukać zleceń cz. 6 – useme

  • Spodobał mi się ten portal już jakiś czas temu – wszystko jest dokładnie wyjaśnione, pojawiają się fajne zlecenia i co ważne, całość zarejestrowana jest w PL, a w razie pytań obsługa służy pomocą 😉

    • Dokładnie. Też ich doceniam i wydaje mi się, że warto ich polecać. Nie bez znaczenia jest też ich opcja z fakturami – dla wielu freelancerów to jedyne rozwiązanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: