Gdzie szukać zleceń – strony dla copywriterów

Jak tworzyć dobre teksty
Jak tworzyć dobre teksty

Strony dla copywriterów pomagają w znalezieniu zleceń, w rozkręceniu działalności i zaistnieniu w ogóle w branży. To sposób na dorobienie sobie kilku złotych do budżetu, gdy zabraknie klientów indywidualnych, ale również jest to sposób na to, by w ogóle zacząć swoją pracę i wyrobić sobie warsztat. Część stron daje większe szanse rozwoju, inne są mało perspektywiczne. W ciągu kilku minionych tygodni starałam się Wam szczegółowo przybliżyć te portale i serwisy, z których sama kiedyś korzystałam lub nadal korzystam. Teraz proponuję krótkie i treściwe podsumowanie, dla tych którzy lubią mieć wszystko w jednym miejscu. Do dzieła.

Które strony dla copywriterów odwiedziłam?

Zacznę chronologicznie, od setugo.pl. Platforma, która uczy pokory, ale na pewno nie warsztatu. Daje świetną szkołę przetrwania i jest formą testu – jak tam wytrwasz, to wszędzie sobie poradzisz. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Portal z ogłoszeniami getak.pl niestety umiera. Faktycznie często przebijał się tam ten, kto oferuje taniej, ale i kilka perełek udało się wyłowić. Szkoda, że to jego koniec, może jeszcze kiedyś ktoś go wskrzesi. Może to będziesz Ty? 🙂 Zapoznaj się ze stroną, może Cię zainteresuje.

Dobrym miejscem, które też w dobrym kierunku się rozwija jest Textbooker. Platforma oferuje różne zlecenia, na różnym poziomie i w różnych stawkach. Copywriterzy są oceniani i na tej podstawie otrzymują też podwyżki. Stawki nie są powalające, ale gdy pojawiają się braki w zleceniach, warto i tu zajrzeć.

Na trudne czasy sprawdzi się również 10heads.pl i choć trudno trafić tam na dobrze płatne zlecenia, to w roli koła ratunkowego dobrze się sprawdzi, ponieważ zleceń tam generalnie nie brakuje. Jak działa platforma, możesz przeczytać tutaj.

Platformą, która daje szanse zarobić parę groszy, daje szanse rozwoju i podwyższania wynagrodzenia jest również Textbroker. Problemem jednak jest tutaj mała liczba zleceń. Jeżeli jednak ma się szczęście, można trafić na bardzo ciekawe oferty. Szczegóły platformy zaprezentowane są tutaj.

Na useme można nie tylko znaleźć zlecenia, ale również wystawić fakturę bez własnej działalności gospodarczej. To ciekawa propozycja dla wszystkich freelancerów, którzy nie mają własnej firmy, ale muszą wystawić fakturę, bo oczekuje tego klient. Wszystko legalnie, zgodnie z prawem. Bardzo praktyczne rozwiązanie. A jak działa część dotycząca zleceń, możesz przeczytać tutaj.

Ambitnym i bardzo interesującym portalem z perspektywami jest seoTXT. Nie jest łatwo zostać ich pisarzem, ale na pewno warto się o to postarać. Dlaczego? A no dlatego, że oferta zleceń jest zróżnicowana. Można trafić na stałe zlecenia z projektów lub też czekać na zgłoszenie klienta. Więcej szczegółów znajduje się tu.

Podsumowując, im więcej jest opcji, tym więcej szans. Różnorodność źródeł daje możliwość znalezienia bardziej różnorodnych zleceń, daje możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji. Powodzenia 🙂

A czy Wy macie swoje ulubione lub nieulubione strony z ogłoszeniami? Zapraszam do podzielenia się informacjami i wymiany poglądów.

4 thoughts on “Gdzie szukać zleceń – strony dla copywriterów

  • Oprócz portali ze zleceniami jest jeszcze kilka innych miejsc, gdzie można szukać klientów. Warto poczytać: [link usunięty przez moderatora]. Tutaj wyraźnie widać, że copywriter może wyrobić sobie wizerunek nie tylko poprzez pozyskiwanie klientów z portali, o których napisałaś. Myślę, że te 9 pozostałych sposobów wspomnianych we wpisie przyda się szczególnie początkującym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: