Gdzie szukać zlecenia cz.4 – 10heads

macbook-1226817_1280

Zlecenia w pracy copywritera to podstawa. Jak ich nie ma – to copywriter nie zarabia, nie trenuje swojego warsztatu i się po prostu nie rozwija. Wręcz przeciwnie. Taka stagnacja bywa bardzo frustrująca, dołująca i bardzo negatywnie działa. Nie można trwać w niej zbyt długo, nie można się w niej za bardzo pogrzebać, dlatego też warto mieć jakieś zlecenia awaryjne, żeby w czasie zastoju cokolwiek w zawodzie podziałać. Sposobem na taką sytuację, może być portal 10heads.pl

Jak otrzymać zlecenie w serwisie 10heads.pl

Żeby otrzymać zlecenie na portalu 10heads.pl, potrzebna jest najpierw rejestracja. Na początek podajemy swoje podstawowe dane identyfikacyjne, adres mailowy i rejestrujemy siebie jako użytkownika. Na tym etapie uzyskujemy już dostęp do zleceń, ale nie otrzymamy jeszcze wypłaty. Jak tę wypłatę otrzymać? O tym za chwilę. Mamy przed sobą stronę główną serwisu i tam właśnie znajdują się wszystkie zlecenia.

zlecenia 10heads.pl
Panel użytkownika

Po lewej stronie mamy bardzo pobieżny opis zadania, jego charakter, liczbę znaków i czas do oddania. Dalej mamy informację o słowach kluczowych i kilka słów precyzujących wymagania. Kolejna kolumna to stawka, jaką za tekst otrzymamy i przycisk do zarezerwowania. Jednorazowo można zarezerwować maksymalnie 5 zleceń. Oczywiście, już po napisaniu jednego, miejsce się zwalnia i można rezerwować kolejne. Ma to szczególnie znaczenie gdy pojawia się seria kilku, kilkunastu ciekawszych zleceń i chciałoby się na wszystkie „załapać”.

Po zarezerwowaniu można natychmiast przystąpić do pisania, a można to również odłożyć. Grunt, by zdążyć przed upływem terminu. Jeżeli nie zdążymy, nie czeka nas żadna kara, ale zlecenie wraca do puli i ktoś inny może je zarezerwować. W górnej części panelu są też dodatkowe okna, które pozwalają filtrować oferty. Można wybrać określone kategorie, języki, czas do zakończenia czy stawkę. Nie trzeba więc wszystkich przeglądać.

Twoje ustawienia w serwisie

Po lewej stronie znajduje się kilka zakładek, z których warto korzystać. Pierwszą z nich jest „Twoje konto„. Tam wprowadzamy wszystkie dane niezbędne do zawarcia umowy i uzyskania w przyszłości wynagrodzenia. Po wprowadzeniu danych generuje się porozumienie, które należy wydrukować, podpisać i odesłać, wraz ze skanem dowodu osobistego. Ważne jest, by zrobić to jak najszybciej. Dopóki ta formalność nie zostanie dopełniona, firma nie zleci przelewu.

Zakładka „lista zleceń” to właśnie główny panel, na którym możemy znaleźć interesującą dla siebie pracę.

Moje zlecenia

Zakładka „Moje zlecenia” to miejsce, w którym można znaleźć wszystkie zarezerwowane przez siebie teksty, ale nie tylko. Zlecenia są pogrupowane w trzy kategorie:

pierwsza to zlecenia do napisania,

druga napisane,

trzecia do poprawy.

Może się bowiem zdarzyć tak, że klient nie przyjmie wykonanej pracy. Wraca ona wówczas do autora i należy nad nią niezwłocznie popracować.

Rozliczenia

Rozliczenia odbywają się na dwa sposoby. Po pierwsze, rozliczana jest wykonana praca. Każdy oddany tekst idzie do weryfikacji. Po uzyskaniu akceptacji zostaje przesunięty do napisanych, a zarobione za niego pieniądze dopisane do konta. Weryfikacja idzie sprawnie, choć na niektóre teksty faktycznie trzeba poczekać. To jednak sporadyczne wypadki.

Generalnie, rozliczenie pojedynczych tekstów to proces ciągły. Po uzyskaniu minimalnej kwoty 100zł można zlecić wypłatę i jest to drugi element rozliczenia.

Trzeba więc osiągnąć ten próg, inaczej kwota jest zablokowana. A ponadto, maksymalnie w miesiącu można złożyć dwa zlecenia wypłaty.

Nawet jeżeli trzeci raz próg zostanie przekroczony, trzeba czekać do kolejnego miesiąca. Osobiście uważam, że znacznie lepiej jest uzbierać konkretną kwotę i raz ją wypłacić, ale to już sprawa indywidualna. Ważne też, by pamiętać, że podawane przy zleceniach kwoty to wartość brutto, a firma odprowadza za nas podatek dochodowy.

W tym panelu można prześledzić operacje finansowe, zlecenia wypłaty, wypłacone środki i kwoty oczekujące na wypłatę. Bardzo pomocne i podręczne narzędzie.

W zakładce „statystyka” można znaleźć swoje aktualne wyniki, czyli ilość tekstów do napisania, do sprawdzenia, poprawienia i zaakceptowanych. Dane są bieżące, więc napisane się stale sumują. Informacje są czytelne i jasne.

Kontakt

Jeżeli chodzi o kontakt z firmą 10heads.pl, to uważam, że jest bez zarzutów. Na wszystkie maile bardzo szybko zawsze otrzymałam odpowiedź. Każda awaria była szybko naprawiana, a gdy klient złożył niepoprawnie zamówienie, pracownicy firmy pomagali mi wyjść z tej sytuacji (jeżeli tekst nie spełnia 100% wymagań, nie może zostać wysłany – blokuje go automat. Czasem zaś, klient chce tekst na 300zzs a ustawia na 600 🙂 albo odwrotnie 🙂 ).

Stawki niestety nie są zbyt wysokie, ale samo poruszanie się po platformie i kontakt z pracownikami bardzo przyjemne, więc na czarną godzinę, ostatecznie może być. Czasami, oczywiście, trafiają się też lepsze zamówienia, ale to jest niestety rzadkość, a szkoda. Gdyby więcej było tekstów wysokiej jakości, z pewnością cieszyliby się też większym zainteresowaniem ze strony dobrych copy. A tak to niestety 10 heads opinie ma raczej słabe w środowisku copywriterów.

Krótko mówiąc, polecam, choć wyżyć się z tego nie da 🙂 Tak jak z tekstbooker 😉

A jeżeli jednak chcesz wyżyć ze swojego pisania, to weź udział w moim szkoleniu: Jak zostać copywriterem i samodzielnie wybieraj klientów, z którymi to Ty chcesz pracować!

12 thoughts on “Gdzie szukać zlecenia cz.4 – 10heads

 • Hej 🙂
  Po przeczytaniu tekstu wnioskuję, że korzystałeś z portalu dłużej. Co uważasz o wysyłaniu im skanu dowodu? Mam tam na koncie 200 zł. Pisałam, żeby się sprawdzić. Ciągle jednak mam opory przed wysłaniem skanu.

  • Hej! Tak, korzystałam z tego portalu chwilę i wysyłałam dowód. Wszystko wyglądało ok, profesjonalnie i sensownie i nikt nie wziął na mnie kredytu ;). Bardzo łatwy jest kontakt z nimi (przynajmniej był za moich czasów), więc w razie czego zawsze można napisać o swoich obawach i zaproponować przesłanie dowodu z zamazanymi niektórymi danymi. Można też poprosić o inną formę weryfikacji danych. Zawsze jest jakieś wyjście, także życzę powodzenia 🙂

   • Pisałam o swoich obawach. Zaproponowałam nawet zamazanie informacji o wzroście, nie jest im przecież to potrzebne. Ale okazało się, że nie zezwalają na coś takiego. Nie chcą także rozliczać się poprzez fakturę (useme). Opinie w internecie mają bardzo słabe, dlatego muszę się jeszcze nad tym zastanowić.
    Bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź.

 • Polecam 10heads – wypłacalni, nie są aż tak tragiczne stawki jak to w internecie słychać – długie teksty jak i zlecenia po angielsku są za rozsądne pieniądze – ogólnie da się wyżyć. Teraz nawet chyba satawki na preclach zwiększyli.

  • Ooo, dzięki za aktualizację informacji 🙂 Dawno tam nie zaglądałam, więc nie mam najświeższych wieści 🙂 Skoro jest lepiej to dobrze 🙂

 • PS Trochę mnie niepokoi ,że ta firma nie ma działu „o nas”, gdzie napisałaby adres swojej siedziby i inne podstawowe dane, takie jak choćby analogiczny serwis textbookers. Sami wymagają skanu dowodu, a nie publikują swoich danych?

  • Z tego co pamiętam, to dane tej firmy gdzieś tam były 🙂 W każdym razie, gdy ich testowałam, to wszystko można było łatwo odnaleźć. Chyba że teraz coś się tam zmieniło. Jeżeli tak, to nie wiem, czemu tak jest. Pozdrawiam

   • Spoko, sami mi je napisali, jak zapytałam mailowo. Jednak jeśli inne dwa podobne miejsca nie zażądały ode mnie „okazania dowodu”, to po co coś takiego 10heads? Przejrzałam zlecenia, wiele mogłabym zrealizować, bo tematy często bardzo mi „podchodzą”, ale jako że jednak nie godzę się na okazanie dowodu (jego foto, nawet przekreślone), wiec sobie to miejsce daruję.

    • Jasne. Na szczęście tego rodzaju portali jest sporo i można wybrać takie miejsce, które najbardziej odpowiada 🙂

  • Dane 10heads są w regulaminie. Nawet wystarczy wpisać w wyszukiwarce „10heads krs” czy coś w ten deseń i już masz dane takie same jak na textbookers (notabene jest to chyba firma córka Kompan.pl). Co do kontaktu to bez problemu kontaktujesz się po zalogowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *